Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / Výběr sněhové frézy
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Výběr sněhové frézy

AGAMA – snadno a rychle se sněhem zatočí!

Zimní využití zahradního traktoru

Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak vybrat motorovou pilu

 

Výběr sněhové frézy

Publikováno / aktualizováno: 2. prosince 2019

Kdeže loňské sněhy jsou?

Ty loňské jsou již dávno roztáté a koloběh vody se od té doby zopakoval nesčetněkrát. Letošní sníh však na sebe nenechá dlouho čekat a než přijde jaro, ještě mnohokráte napadne nový příděl.

Mnohé lidi zabolí při této vzpomínce záda a sněhové hrablo se stává jejich noční můrou. Můrou však zcela zbytečnou, stačí vyměnit hrablo za sněhovou frézu!  Že se nám to snadno řekne, ale nevíte jakou? Právě pro Vás je určen tento článek.

Na trhu existuje celá řada různých sněhových fréz a i cenové rozpětí je skutečně velké.  V základu můžeme dělit frézy podle konstrukce na jednostupňové a dvoustupňové, dále pak podle motorizace na elektrické a benzínové. Než si povíme rozdíly mezi jednotlivými druhy, je potřeba si ujasnit nejzákladnější faktory hrající důležitou roli při výběru. Těmi jsou:

Povrch, z kterého je sníh odklízen

Tento faktor hraje jednu z nejdůležitějších rolí při výběru frézy. Jednostupňové frézy jsou určeny pro zpevněné plochy, jakými jsou zámkové dlažby nebo asfalt. Pro nezpevněné povrchy jsou vhodné frézy dvoustupňové, které mohou být do obzvláště těžkých podmínek vybaveny pohybovými gumovými pásy.

 

 

Množství odklízeného sněhu

Na množství sněhu se nechá pohlížet z více úhlů. Jedním z nich je velikost plochy, z které sníh odklízíte, čili zda se jedná o přístupové chodníčky a kratší cesty ke garážím, nebo o různé manipulační plochy či parkoviště.  Tento faktor je také závislý na sněhové oblasti či sněhovém pásmu. Zatímco v nižších pásmech padá sněhu méně a ne tak často, ve vyšších pásmech jsou sněhové nadílky častější a vydatnější.

Typ odklízeného sněhu

Odklízíte-li sníh často, dá se říci ihned, jakmile napadne, půjde většinou o nízkou vrstvu lehkého sněhu, tzv. prašanu. Pro tyto účely jsou dostačujícím řešením frézy jednostupňové. Při méně častém odklízení se musíme zpravidla vypořádat s vyšší vrstvou hutného, mokrého nebo zmrzlého sněhu. Pro takové případy jsou ideálním řešením frézy dvoustupňové.

Komfort spjatý s výší investice

Základní službu splní i ta nejzákladnější řada strojů daného druhu. Avšak chcete-li mít při práci více komfortu, využijete další možnosti, jakými jsou vyhřívané rukojeti, integrovaný světlomet, elektrohydraulické ovládání komínu, elektrický startér a další.

 

Fréza HECHT 9161

Elektrické sněhové frézy

Elektrické frézy se vyrábějí takřka výlučně v jednostupňovém provedení. Tento druh fréz je určen pro odklízení čerstvě napadaného sněhu na menších zpevněných plochách především v rámci níže položených městských a příměstských oblastí. Sběr sněhu zajišťuje rotující šnek s pryžovými lopatkami, které zároveň uvádí stroj do pohybu. Elektrické frézy jsou velice tiché a díky nízké hmotnosti jsou velmi dobře ovladatelné. Taktéž údržbu vyžadují elektrické frézy takřka minimální.

 

Náš TIP: Elektrická sněhová fréza HECHT 9161, parametry a cena ZDE. 

 

HECHT 9123Benzínové frézy jednostupňové

Benzínové frézy jednostupňové jsou obdobou jednostupňových fréz elektrických. Fungují na stejném principu, tedy samohybném šneku, který poměrně velmi čistě sbírá sníh a snižuje tak nároky na obsluhu. Sníh je šnekem vhazován do skříně, odkud je rotorem vyhazován skrz komín ven. Tento typ je vhodný pro pravidelné a rychlé odklízení sněhu z chodníků a cest v rámci níže položených obcí.

 

Náš TIP: Benzínová sněhová fréza HECHT 9123, parametry a cena ZDE.  

 

Benzínové frézy dvoustupňové

O benzínových dvoustupňových frézách se říká, že ty už nezastaví nic. Jsou určeny především do horských a podhorských oblastí s vyšším spadem sněhu. Hravě si poradí s vysokou vrstvou klidně i zmrzlého sněhu. O zpracování sněhu se v tomto případě stará ocelový zubatý šnek. Ten sníh přihrne, rozdrtí a dopraví jej do další části stroje, v které se turbína postará o daleký odhoz.  Tyto stroje již disponují několikarychlostním pojezdem vpřed i vzad, mají široký záběr jak do šířky, tak do výšky, a mohou nabízet širokou škálu komfortních vymožeností. Tento druh fréz je vhodný pro rychlé odklízení velkého množství sněhu, který zpracuje za daleko kratší dobu. Ani nezpevněné a členité povrchy neznamenají pro tyto stroje problém.

AGAMA 651QAGAMA 6562A-01EAGAMA 1170E

 

               AGAMA 651Q                                    AGAMA 6562A-01E                                       AGAMA 1170E

            parametry a cena                                  parametry a cena                                      parametry a cena

 

Neradi kupujete zajíce v pytli? U nás je možnost vyzkoušení jakéhokoliv druhu frézy naprosto běžnou záležitostí! Přijďte, a vezměte s sebou všechny členy rodiny, kteří mohou být budoucími potencionálními uživateli, nechť si každý vyzkouší, cokoliv bude chtít, v zájmu co nejlepšího rozhodnutí.

 

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL - pobočka Písek

 

A samozřejmě. Jakoukoliv benzínovou dvoustupňovou frézu Vám ZDARMA dovezeme až domů, sestavíme, odzkoušíme, předvedeme a seznámíme Vás s obsluhou a údržbou.

 

Podívejte se na produktová videa sněhových fréz HONDA, jichž je ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL taktéž autorizovaným prodejcem.

 

 

Přečtěte si rozhovor Jak vyzrát na sníh a vlastní hřbet přitom neohnout, který vyšel v tématické příloze týdeníků Písecké postřehy, Milevské noviny, Táborsko a Strakonicko dne 26. 11. 2014.

 

Přečtěte si také tyto články:

AGAMA - snadno a rychle se sněhem zatočí

Zimní využití zahradního traktoru

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích