Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / Zimní využití zahradního traktoru
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2020

Jak vybrat ideální gril a nesáhnout vedle?

Plynový, uhelný nebo elektrický gril?

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak se zbavit zelené vody v bazénu

Jak vybrat nůžky na živý plot

 

 

 

Zimní využití zahradního traktoru

Publikováno / aktualizováno: 4. prosince 2019

 

Sníh. Pro jednoho báječná forma ledu seskupeného do sněhových vloček, bez něhož se neobejde jediná zimní radovánka, pro druhého synonymum k obtěžující práci, které se za zimní období mnohokrát nevyhneme. Ale i odklízení sněhu může být doslova zábavou, máte-li správného pomocníka, jakým může být i zahradní traktor.

Na první pohled můžeme vidět v zahradním traktoru jen úzce vymezený stroj, který umí „tak akorát“ posekat zahradu. To však není zdaleka pravda. Zahradní traktor může být ve spolupráci s patřičným příslušenstvím neocenitelný celoroční pomocník. Na jarní či podzimní využití se zaměříme v jiných článcích, nyní si však pojďme posvítit na období aktuální, zimu.

Málokdo by dokázal vyjmenovat veškeré možné zimní příslušenství zahradního traktoru. Jeho šíře Vás možná dokonce překvapí!

 

Traktor se sněhovou radlicí

 

Sněhová radlice

Za základ lze považovat sněhovou radlici. Tu je možné namontovat na většinu modelů zahradních traktorů všech značek. Radlici je možno nastavit do různých levých i pravých úhlů a její ovládání je snadno dosažitelné z pozice řidiče. Výběr radlice není nijak složitý, jde pouze o správné zvolení její šířky. Ta by měla odpovídat výkonu Vašeho traktoru.

 

Traktor se sněhovou frézouSněhová fréza

Už mnohem sofistikovanějším řešením je připojení sněhové frézy. Tuto možnost mají už jen některé modely některých výrobců. Sněhová fréza je poháněna motorem traktoru a je plně ovladatelná z pozice obsluhy. Fréza je určena především pro větší objem odklízho sněhu,který je navíc potřeba přemístit dále od odklízené plochy.

 

 

Traktor s rotačním kartáčemRotační kartáč 

Tuto variantu využívá nesčetné množství měst a obcí. Je ideální pro odklízení čerstvě napadaného sypkého sněhu z chodníků a dalších ploch. Využití má však celoroční v uklízení jakýchkoliv nečistot. Kartáč lze nastavit na obě strany a jeho ovladatelnost je opět snadno dostupná. Poháněn může být motorem traktoru, nebo může mít svůj vlastní motorový pohon.

                             
          

Zápřažné rozmetadlo - posypový vozíkRozmetadlo

Rozmetadlo, či chcete-li, posypový vozík, lze připojit za snad jakýkoliv typ traktoru. V zimě jej využijete pro rozhoz posypových materiálů, jako např. soli nebo písku. U nejlepších vozíků si můžete nastavit směr a rychlost rozhozu stejně jako šířku záběru. Není nic snazšího, než naplnit zásobník, připojit rozmetadlo za Váš traktor a vyrazit posypat všechny kluzké povrchy.

 

 

Sněhové řetězy pro zahradní traktorSněhové řetězy a protizávaží

Pro využívání uvedeného zimního příslušenství je většinou zapotřebí Váš zahradní traktor přizpůsobit. Klasicky se jedná o sněhové řetězy, díky kterým traktoru neprokluzují kola a Vy tak nepřicházíte o potřebný výkon. Při využívání některého z příslušenství je zapotřebí stroj i odpovídajícím způsobem zatěžkat. K tomuto účelu slouží protizávaží.

                        

 

 

Pořád se ještě domníváte, že zahradní traktor je jen jednoúčelové zařízení? My doufáme, že jsme Vás přesvědčili o tvrzení, že i odklízení sněhu může být skvělou zimní zábavou.

 

Přečtěte si také tyto články:

Výběr sněhové frézy

AGAMA - snadno a rychle se sněhem zatočí

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

 

 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích