Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / Kultivátor? Mnohem větší pomocník, než se zdá!
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2019

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak vybrat nůžky na živý plot

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak vybrat motorovou pilu

Kultivátor? Mnohem větší pomocník, než se zdá!

Kultivátor? Mnohem větší pomocník, než se zdá!

Publikováno / aktualizováno: 14. dubna 2016

 

Kultivátor RURIS Professional 650LNa první pohled by se mohlo zdát, že je motorový kultivátor jen jednoúčelový stroj určený ke kultivaci půdy. To však zdaleka není pravda. Kultivátor může být i celoročním neocenitelným pomocníkem! Nevěříte? Přesvědčíme Vás!

 

Kultivace půdy


Pomocí rotačních nožů, s nimiž se kultivátor v základu prodává, je kultivace půdy, v porovnání s ručními nástroji, mnohem efektivnější, méně namáhavá a, pochopitelně, o dost rychlejší. Rotující nože odkopávají půdu do potřebné hloubky a současně ji zcela rozmělní, čímž se stane mnohem kypřejší. Lépe pak přijímá vodu, živiny a vzduch, což je pro vegetaci obrovským přínosem. U výkonnějších jednotek si můžete regulovat šíři záběru přidáním nebo ubráním nožových segmentů.

Kola těžká RURIS 105
Jednoosý malotraktor


Pokud vyměníte nože za osmipalcová kola s nafukovacími pneumatikami, stane se z kultivátoru tzv. jednoosý malotraktor, který zvládne spoustu další práce. Také proto se multifunkční kultivátory (rotavátory) těší dlouholeté oblibě všech majitelů rodinných domů, zahrádkářů, chalupářů, chatařů, či drobných pěstitelů. Velmi často pomáhá také v komunální sféře, kde napomáhá při údržbě zeleně nebo odpadového hospodářství.


Převoz nákladů


Přívěsný vozík RURIS včetně závěsuZa kultivátor můžete připojit přívěsný vozík, s jehož pomocí odvezete, dá se říci, cokoliv. Může to být posekaná tráva, shrabané listí, palivové dříví, nebo třeba sklizená úroda, od jablek až k bramborám. Vyrábění domácích vozíků je zcela zbytečné. Ta trhu je dostatek různě velikých přípojných vozíků s nosností od 300 do 500 Kg. Jsou vybaveny sedačkou, ruční i nožní brzdou a dají se samozřejmě sklápět. Většina vozíků je schválena k provozu na pozemních komunikacích. Technické osvědčení k vozíkům vydávané výrobcem opravňuje k jízdě celou soupravu bez ohledu na typ pohonné jednotky.


Sečení trávy

Žací podvozek EXPERT SK ke kultivátorům RURIS
Pohonné jednotky multifunkčních kultivátorů jsou v místě mezi motorem a převodovkou - u spojky, oddělitelné, díky čemuž je můžete osadit na jiný druh podvozku. Takovým je třeba podvozek žací, jehož převodovka pohání jak kola, tak vpředu nesenou bubnovou sekačku. Ta se perfektně hodí k sečení trávy vysoké i více jak 1,5 metru.


Obdělávání půdy


Ke kultivátoru můžete připojit celou řadu nástrojů určených pro obdělávání půdy, jakými jsou např. pluh, hrobkovač nebo vyorávač. S těmito pomocníky se pak můžete pustit třeba do pěstování vlastních brambor. Pokud byste orali těžkou půdu, můžete kola s pneumatikami vyměnit za celoocelová kola, která mají mnohem lepší záběr.

 

Kola ocelová RURIS 106Hrobkovač RURIS 110Radlice - pluh RURIS 103Vyorávač RURIS 104

 

Kultivátorů je na trhu celá řada. Na jejím začátku stojí maličké motorové kultivátory, které ocení např. ženy při kypření květinových či zeleninových záhonků, na konci pak víceúčelové stavebnicové stroje, k nimž lze připojit i třeba sněhovou frézu či obraceč a shrnovač sena. Výběr kultivátoru je proto vždy vhodné konzultovat s odborníkem na zahradní techniku, který Vám na základě konkrétních potřeb pomůže s výběrem odpovídajícího řešení.

Kultivátor RURIS s přívěsným vozíkem

Přečtěte si také článek: RURIS - perla mezi kultivátory

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích