Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / LANDROID - kvalitní robotická sekačka za hubičku!
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2020

Jak vybrat ideální gril a nesáhnout vedle?

Plynový, uhelný nebo elektrický gril?

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak se zbavit zelené vody v bazénu

Jak vybrat nůžky na živý plot

 

 

 

LANDROID - kvalitní robotická sekačka za hubičku!

Publikováno / aktualizováno: 26. října 2017

 

Mrzí nás to, ale tento článek již není aktuální. Pravděpodobně jste se na něj dostali prostřednictvím nějakého staršího odkazu.

Sekačky WORX v současné době neprodáváme. Nahradili jsme je robotickými sekačkami STIHL, které za podobnou cenu nabízejí vyšší kvalitu.

 


 

 

Německá firma WORX může být na svoje robotické sekačky právem hrdá. Zájem o ně je enormní. Jejich úspěch odstartoval na jaře roku 2014 nezávislý časopis dTest, který uskutečnil test 9 robotických sekaček. Mezi zvučné značky, jakými jsou BOSH, Gardena, Husqvarna, AL-KO a další, zařadil i, tehdy ne příliš známou, značku WORX s modelem LANDROID 2.0 WG794E. Ten v testech ohromil a umístil se ve finálovém žebříčku na druhém místě. Tím momentem se tato značka stala vysloveným štvancem. Důvod je jednoduchý. Vítěz testu se prodával za dvojnásobek toho, co na druhém místě umístěný LANDROID. Ten navíc na vítěze ztrácel jen pár procentních bodů za trochu slabší baterii. Výhodnost koupě si každý spočítal sám.

 

Pojďme si ale tyto stroje představit blíže.

 WORX LANDROID M 2.0 WG794E

Robotické sekačky WORX LANDROID byly navrženy pro zahrady o velikosti do 1500 m2. Každý model LANDROID je vybaven patentovaným systémem pohybu, díky kterému je až o 30% rychlejší, než konkurenční stroje. Na úzkých a tvarově složitých plochách se díky své umělé inteligenci pohybuje velmi sebejistě. Poseče i úzké průchody, do kterých by jiné sekačky ani netrefily. Problém nečiní ani nerovný terén – zdolává svahy až o 20° sklonu. Sekačka si podle aktuálního náklonu automaticky vypočte potřebný drift, přizpůsobí výkon přenášený na kolečka a poseče svah stejně kvalitně, jako by to byla úplná rovinka.

 

WORX LANDROID M 2.0 WG794E

Žacím ústrojím jsou tří nebo čtyř břité nože (dle modelu). Ty posečou trávu na výšku od 20 do 60 mm. Nastavení výšky sečení je otázkou vteřiny a žádný nástroj k tomu není potřeba. Záběr sečení je 18 - 22 cm (dle modelu). Useknutá tráva je rozmělněna natolik, že velmi snadno zapadne do trávníku, kde se rychle vstřebá. Nemusíte tak řešit problémy s travním odpadem a LANDROID tím, mimo jiné, pomáhá i zadržet vodu v půdě.

 

Život dává sekačce moderní Lithium-ionová baterie pracující pod napětím 28 V. Ta poskytuje adekvátní proud k tomu, aby sekačka vydržela pracovat bez ustání 60 minut. Stejně perfektní je i doba nabíjení, která činní maximálně 120 minut. Baterie se samovolně nevybíjí a své dlouhé životnosti dosahuje i díky nulovému paměťovému efektu. Nízký stav baterie sekačka samozřejmě včas identifikuje a zcela automaticky se vrátí do své dokovací stanice, kde se znovu nabije. A pokud na náhradu baterie přeci jen dojde, je její výměna velice jednoduchá.

 

Většinu robotických sekaček musíte před použitím složitě konfigurovat. Landroid nikoliv. Ten je již od výrobce předprogramován. K sečení tak stačí pouze stisknout tlačítko start. Pokud by Vám přednastavený program nevyhovoval, nezoufejte. Programovací prostředí je velmi intuitivně vrstvené, takže to zcela jistě zvládnete. Týdenní rozpis sečení si můžete přizpůsobit, jak jen budete potřebovat. 

 WORX LANDROID M 2.0 WG794E

Každý, kdo již párkrát sekal svou zahradu, ví, že sečení mokré trávy není zcela ideální. Ví to samozřejmě i LANDROID. Ten díky svému dešťovému senzoru rozpozná déšť a automaticky se vrátí do nabíjecí stanice. Když se déšť přežene a tráva uschne, vydá se sekačka opět do práce.

 

Jsme sice v Čechách, ale o LANDROIDA se bát nemusíte. Ten je proti krádeži chráněn hned dvěma způsoby. Jednak je vybaven alarmem, který se spustí ihned, jakmile jej někdo zvedne z trávníku, a jednak bezpečnostním kódem, tzv. PINem, který je nutno po každém zvednutí znovu zadat. Kdo tento kód nezná, tomu už sekačka nikdy neposlouží.

 

WORX LANDROID M 2.0 WG794E

Úrazu dětí se také nemusíte bát. Sekací nůž je umístěn uprostřed stroje a je po stranách bohatě kryt. Integrovaný bezpečností senzor zastaví nože sekačky ihned, jakmile se kdokoliv pokusí sekačku během sečení zdvihnout. Mimo to je robotická sekačka LANDROID vybavena i nárazovým senzorem. Cokoliv jen trošičku většího zaznamená, to objede.

 

Pokud nechcete, aby Vám LANDROID přes den na zahradě překážel, klidně jej přeprogramujte na práci v noci. Jemu je to jedno a Vás při spánku rozhodně rušit nebude. Jde totiž o jednu z nejtišších sekaček na trhu s úrovní hluku max. 63 dB.

 

Balení sekačky obsahuje vše, co budete potřebovat k svépomocné instalaci. V krabici kromě sekačky a nabíjecí stanice naleznete i signální kabel k ohraničení ploch, upevňovací kolíky, pravítko a náhradní sady žacích nožů. Pokud máte tvarově složitou zahradu plnou záhonků a jiných překážek, nebo se prostě na instalaci jen necítíte, můžete využít naší nabídky a nechat si systém robotické sekačky dodat na klíč. Nestojí to mnoho, zato výsledek bude zaručeně 100% a bez námahy.     

.

     

Robotická sekačka

WORX LANDROID M

WG791E.1

Robotická sekačka

WORX LANDROID M

WG796E.1

Robotická sekačka

WORX LANDROID L

WG798E

 

Podívejte se také na LANDROID videa:

 

 

 

Přečtěte si také články:

Jak vybrat robotickou sekačku

Návrhy a realizace systémů robotických sekaček

 

 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích