Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jarní cenová akce na techniku STIHL

 

 

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

Publikováno / aktualizováno: 19. října 2018

 

Pryč jsou doby, v nichž představovala příprava palivového dřeva jen samou dřinu. Metrové klády přivezené z lesa se i dnes musí před založením do hranic rozštípat na půlky nebo i menší díly. Klíny, kalače a palice dnes používá již málokdo. Stejnou práci za mnohem kratší čas a s nepoměrně vynaloženým úsilím vykonají hydraulické štípače. Jejich pořizovací cena sice není zcela zanedbatelná, za svou životnost si ji však odpracují několikanásobně.


Na českém trhu štípaček je jednou z nejprodávanějších AGAMA. Za distribucí této značky stojí věhlasně známá společnost MOTOR JIKOV z jihu Čech. To již samo o sobě napovídá, o jaké stroje se jedná. Houževnatý materiál, poctivé sváry, robustní konstrukce, celkově nadprůměrná kvalita výrobku. To jsou hlavní atributy štípačů AGAMA, které vám v tomto článku představíme blíže.


AGAMA nabízí horizontální i vertikální hydraulické štípače. Horizontální modely vynikají kompaktnějšími rozměry a výrazně nižší hmotností. To je však na druhé straně předurčuje k štípání spíše kratších polen s menšími průměry.


AGAMA WST-52  65558


Štípač AGAMA WST-52  65558Disponuje štípací sílou 5 tun a je určen na polena o max. délce 52 cm, s průměrem do 25 cm. Motor o příkonu 2200 W je napájen z běžné 230V zásuvky. Je tak ideálním řešením tam, kde není k dispozici trojfázový proud. Štípač je vybaven koly pro snadný transport. Váha stroje činní 42 Kg.

 

 

 

 

AGAMA LS5T-52 65563


Štípač AGAMA LS5T-52  65563Oproti předchozímu modelu je tento robustnější. Disponuje štípací sílou 5 tun a je určen na polena o max. délce 52 cm, s průměrem do 25 cm. Motor o příkonu 1800 W je napájen z běžné 230V zásuvky. Je tak ideálním řešením tam, kde není k dispozici trojfázový proud. Stroj je vybaven funkcí Extension rod*. Štípač je vybaven koly pro snadný transport. Váha stroje činní 50 Kg.

 

 

 


* Extension rod / Travel adjustor – díky tomuto chytrému zařízení si nastavíte maximální délku výsunu pístu – jakousi pracovní rozteč. Bez nastavení se píst vždy vysune na své maximum pro štípání max. možné délky polena. Adjustorem nastavíte jen takový výsun, jaký je potřeba k založení štípaných polen. Ušetříte tím čas i elektrickou energii.


 

Vertikální modely štípačů AGAMA disponují štípací silou 5,5 až 12 tun. Jsou daleko robustnější konstrukce, díky čemuž mohou štípat polena dlouhá až 135 cm s průměrem do 40 cm. Pokud však poleno naštípnete několikrát z více stran, jste schopni zpracovat i polena větších průměrů. Tyto stroje však již bezpodmínečně vyžadují připojení na 400V trojfázovou zásuvku. Jejich motory totiž vyžadují příkon od 3000 do 4000 wattů. Právě na výkonu motoru štípací síla stroje závisí.


Všechny modely jsou vybaveny adekvátně velkými koly pro snadný přesun stroje z místa uskladnění na místo pracovní. Manipulaci usnadňují i úchopové rukojeti. Vertikální štípače se ovládají pomocí dvou ramen, kterými zároveň štípané poleno přidržujeme. Ramena mají mimo to také funkci bezpečnostní. Píst se totiž uvede do chodu jen při současném stisknutí obou pák, které ramena zvenčí ukrývají. Ruce máte díky tomu vždy na bezpečném místě mimo pracovní oblast stroje.


Od štípací síly se odvíjí vlastní konstrukce stroje. Čím větší štípací silou stroj disponuje, tím robustnější je jeho provedení, a tím těžší je stroj samotný. Nejvýkonnější modely váží i více jak 200 Kg. Není se čemu divit. Pokud před ně postavíte bezmála metr a půl dlouhý špalek plný suků, musí prasknout, aniž by se přitom štípačka jakkoliv poškodila. Masivní provedení je základním předpokladem dlouhé životnosti stroje.

 

Štípač AGAMA LS 6TAGAMA LS 6T


Jde o jeden ze základních modelů vertikálních štípačů AGAMA se štípací silou 6 tun. Příkon trojfázového motoru činní 3000 W. Pracovní stůl štípače můžete umístit do 3 pozic dle délky štípaných polen. První pozice je určena pro polena dlouhá max. 55 cm, druhá do 80 cm a v třetí poloze můžete založit kmen dlouhý až 105 cm. Průměr polena může být až 32 cm. Stroj váží 101 Kg, je vybaven Travel adjustorem a součástí balení je alternativní, rozšiřovací štípací klín.

 

 

 

 

 

 

Štípač AGAMA LS 8T 65648AGAMA LS 8T 65648


Agama LS 8T model 65648 je středně výkonný stroj se štípací silou 8 tun. Příkon trojfázového motoru činní 3500 W. První pracovní pozice se osazuje stolem, který umožňuje štípat polena dlouhá až 55 cm. Druhá pozice je tvořena zaklopením štípací nohy. V tomto případě můžete štípat polena dlouhá až 85 cm. Výhoda odklápěcí nohy spočívá v nezatěžování nosného portálu stroje, neb síla tlačí na robustní základnu stroje. Pro štípání polen dlouhých až 125 cm se noha odklopí a špalky se staví přímo na základnu stroje, kdy je jen navalíte a nemusíte je zvedat. Průměr polena může být až 32 cm. Stroj váží 150 Kg, je vybaven Travel adjustorem a součástí balení je alternativní, rozšiřovací štípací klín.

 

 

 

 

 

 

Štípač AGAMA LS 10TAGAMA LS 10T


Agama LS 10T je jeden z nejvýkonnějších modelů se štípací silou 10 tun. Příkon trojfázového motoru činní 3800 W. První pracovní pozice se osazuje stolem, který umožňuje štípat polena dlouhá až 59 cm. Druhá pozice je tvořena zaklopením štípací nohy. V tomto případě můžete štípat polena dlouhá až 85 cm. Výhoda odklápěcí nohy spočívá v nezatěžování nosného portálu stroje, neb síla tlačí na robustní základnu stroje. Pro štípání polen dlouhých až 135 cm se noha odklopí a špalky se staví přímo na základnu stroje, kdy je jen navalíte a nemusíte je zvedat. Průměr polena může být až 40 cm. Stroj váží 209 Kg, je vybaven Travel adjustorem a součástí balení je alternativní, rozšiřovací štípací klín.

 

 

 

 

 

 

Agama myslí i na ty z vás, kteří potřebujete štípat špalky přímo v lese nebo tam, kde není elektřina dostupná. Řešení nabízí hydraulický štípač AGAMA LS 7T s benzínovým pohonem.

 

Štípač AGAMA LS 7T BENZÍNAGAMA LS 7T BENZÍN


Jde o benzínovou variantu vertikálních štípačů AGAMA se štípací silou 7 tun. Stroj je osazen motorem značky Briggs & Stratton s výkonem 4800 W. Pracovní stůl štípače můžete umístit do 3 pozic dle délky štípaných polen. První pozice je určena pro polena dlouhá max. 52 cm, druhá do 78 cm a v třetí poloze můžete založit kmen dlouhý až 104 cm. Průměr polena může být až 32 cm. Stroj váží 125 Kg, je vybaven Travel adjustorem a součástí balení je alternativní, rozšiřovací štípací klín.

 

 

 

 

 

 

V našem článku prezentované modely nejsou jedinými, které AGAMA nabízí. Přehled všech dostupných modelů AGAMA naleznete v našem e-shopu. Poslední novinkou jsou ECONOMY modely, jejichž robustnost není natolik předimenzována, jako je tomu u „žluté“ řady. Na druhou stranu jsou však cenově více dostupné. ECONOMY modely poznáte dle jejich modré barvy.


Pokud Vám vyrazila dech váha těchto strojů, rozhodně si s tím nelamte hlavu! Všechny vertikální modely štípaček AGAMA vám přivezeme do vzdálenosti 25 Km od naší prodejny ZDARMA. Štípačku předem sestavíme, přímo na vaší zahradě ji vyložíme a předvedeme vám způsob její obsluhy a údržby.

 

Přečtěte si také tyto články:

Vybíráme štípačku na dříví

Jak vybrat motorovou pilu

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak zatočit se spadaným listím?

 

 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích