Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / ADVENTO – elektrický silák na třech kolech
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2020

Jak vybrat ideální gril a nesáhnout vedle?

Plynový, uhelný nebo elektrický gril?

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak se zbavit zelené vody v bazénu

Jak vybrat nůžky na živý plot

 

 

 

ADVENTO – elektrický silák na třech kolech

Publikováno / aktualizováno: 15. června 2017

Elektrická nákladní tříkolka ADVENTO

 

Na českém trhu se nedávno objevila velice zajímavá alternativa přepravy malých nákladů. Pozoruhodná je hned ze dvou zásadních hledisek – ekologického a ekonomického.

 

Jmenuje se ADVENTO a jde o elektrickou nákladní tříkolku montovanou v České republice. Celá ekologičnost i ekonomičnost se skrývá v elektrickém pohonu vozidla. Provozem nevznikají naprosto žádné emise a i hluk je zcela zanedbatelný. Ještě úžasnější je však ekonomická stránka. Ujetí 100 kilometrů by nemělo stát více než 7 Kč! (Výpočet počítá s průměrnou spotřebou 15 Wh na 1 Km a průměrnou cenou energie 4,51 Kč za kWh.) Háček není ani v pořizovací ceně stroje. Tříkolku ADVENTO pořídíte v základním vybavení za 29.500 Kč bez DPH (35.695 Kč včetně DPH). Provozní a servisní náklady jsou mimo energie na dobití baterií nulové.

 

Sto a jeden způsob využití

Způsobů využití elektrické nákladní tříkolky ADVENTO se již našlo nespočet. V nejedné firmě se s ní rozváží zásoby po skladech a výrobních areálech, využívají je farmáři a zemědělská družstva, uplatní se i v obcích při zajišťování komunálních služeb. Na venkově se hodí do každé druhé chalupy, ať již potřebujete svážet úrodu ze zahrady nebo vyrazit na ryby. V základu je tříkolka vhodná k provozu po zpevněných površích a v menším terénu. Poradí si však i s náročnějším terénem, pro který je vhodné dokoupit si sadu zadních terénních kol s drapáky a tzv. GEAR, což je speciální výbava tříkolky, která vám umožní přepínání mezi dvěma provozními nastaveními – na rychlost a do síly. Hravě pak zvládne i jízdu do prudších kopců při plném naložení.

 

Uložení baterie ADVENTOPohled pod kapotu

Tříkolku pohání elektrický motor o výkonu 850 wattů, pracující na napětí 48 voltů. Energii mu v základu dodává akumulátor o kapacitě 4x20Ah, který snadno dobijete z jakékoliv zásuvky sítě 230V nabíječkou, která je součástí dodávky. Doba nabíjení základní sady baterií činní 4-8 hod dle míry vybití, na plně nabitý akumulátor pak můžete urazit vzdálenost až 40 Km. Tříkolku lze za příplatek objednat i s dvojitou sadou baterií, tedy 2x 4x20Ah. Dojezdovou vzdálenost tak posunete až k hranici 80 Km. Ta však vždy závisí na několika faktorech: míra zatížení tříkolky, charakter terénu, povětrnostní podmínky a podobně. Koneckonců úplně stejně je tomu u dopravních prostředků všech typů. Malou nevýhodu představuje pouze pokles kapacity baterie v nízkých a především minusových teplotách.

Tříkolka uveze jednou takový náklad, než sama váží. Pohotovostní hmotnost činní 158 Kg, užitečná hmotnost 300 Kg včetně řidiče. Maximální rychlost 24 Km/h.

 

Ovládání tříkolky ADVENTOOvládání a výbava tříkolky

Pojezd tříkolky je ovládán pravou plynovou rukojetí a dvěma tlačítky v dosahu palce. První tlačítko přepíná pojezd vpřed a vzad, druhé přepíná tři stupně rychlosti. U levé rukojeti je umístěn sdružený spínač, který ovládá světelnou a zvukovou elektroinstalaci. Tříkolka je v základu vybavena předními i zadními potkávacími a směrovými světly a klaksonem. K další výbavě patří zpětná zrcátka a přední úložný koš s nosností 3 Kg.

Brzdové řešení zahrnuje ruční brzdu předního kola umístěnou na levé rukojeti řídítek, nožní brzdu zadních kol a ruční parkovací brzdu, kterou naleznete z boku sedadla.

Tříkolka disponuje nákladní korbou 1130 mm dlouhou a 795 mm širokou. Bočnice jsou vysoké 350 mm, pravou, levou a zadní lze sklopit. Korba se zdvihá manuálně s výklopem dozadu.

 

Údržba a životnost

Dá se říci, že tříkolka nevyžaduje takřka žádnou údržbu. Pohonné ústrojí je velice jednouché – skládá se z baterie, motoru, reostatu a převodu na hnanou nápravu. Nečekají vás tak žádné problémy s převodovkou, variátorem, spojkou či volnoběžkou, neboť se zde tyto opotřebení podléhající technické díly zkrátka vůbec nevyskytují. Nemusíte řešit ani výměnu či doplňování olejů a maziv.

Životnost motoru se odhaduje na 100.000 Km. Případná výměna motoru představuje finanční investici v řádech jednotek tisíc korun a šikovnější uživatel ji zvládne i svépomocí během jedné hodiny.  Záruka na stroj není podmíněna servisními prohlídkami.

 

Provoz na pozemních komunikacích

Tříkolku ADVENTO můžete v uzavřených areálech a na soukromých pozemcích používat bez jakéhokoliv omezení, řídit jí může kdokoliv dle rozumného uvážení vlastníka. Pokud chcete tříkolku využívat i na silnicích, je nutné si ji objednat včetně balíčku SPZ. Tříkolku v tom případě obdržíte v technicky schválené podobě (doplněnou předepsanými odrazkami a povinnou výbavou) a včetně takzvaného COC listu, díky kterému ji můžete přihlásit do registru vozidel. K provozování pak potřebujete řidičský průkaz skupiny Am nebo B a samozřejmě také pojistku povinného ručení.Dostupná barevná provedení tříkolek ADVENTO

 

Závěrem

Spolehlivý, praktický, silný a hbitý pomocník – to vše je elektrická nákladní tříkolka ADVENTO. Snadno se ovládá, velmi dobře se s ní manévruje, je bezpečná, bezúdržbová a především velice úsporná. Objednat si ji můžete v třech barevných provedeních – zelené, žluté a černé.

 

Fotogalerie

(klikněte na obrázek pro jeho zvětšení) 

Elektrická tříkolka ADVENTOElektrická tříkolka ADVENTOElektrická tříkolka ADVENTOElektrická tříkolka ADVENTOElektrická tříkolka ADVENTO

 

Technické údaje

Rozměry:  2550x930x1130 (DxŠxV v mm)
Celková hmotnost:  158 Kg (vč. základní sady baterií)
Napájení:  230V
Rozměry korby:  1130x795x350 (DxŠxV v mm)
Kola:  16*2,5“
Brzda:  nožní, ruční, parkovací
Max. rychlost:  24 km/h
Max. náklad:  300 Kg včetně řidiče
Zdvih zadní korby:  manuální
Baterie v základu: 4x20Ah
Doba nabíjení:  4-8 hod
Max. úhel stoupání:  15°
Výkon:  850W / 48V
Dojezd:  40 km (80 Km s dvojitou sadou baterií)

 

Příplatková výbava:

-       dvojitá sada baterií pro delší dojezd*

-       terénní sada kol – tzv. drapáky

-       GEAR – uzamknutí převodu nápravy do síly*

-       krycí plachta

-       balíček SPZ*

*Dvojitou sadu baterií, GEAR a balíček SPZ nelze objednat dodatečně. Tuto výbavu je nutné objednat současně s tříkolkou.

 

Tříkolku si je možné vyzkoušet na naší písecké prodejně. Celou nabídku značky ADVENTO včetně cen naleznete v našem e-shopu

 

Podívejte se, co vše elektická nákladní tříkolka ADVENTO zvládne:

 

 

 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích