Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu
Kategorie
Rychlý kontakt
Pobočka Písek
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
 
Pobočka Strakonice
TEL   383 322 119
GSM  731 441 903
   strakonicemilanparal.cz
Náš tip
štípače a pily na palivo  sněhové frézy řetězové pily drtiče a štěpkovače  sekery a lesnické nářadí
Novinky

Miss MAKITA 2018 a Señorita MAKITA 2018

30 tipů na dárky pro všechny kutily a zahrádkáře!

Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?

Wapky STIHL s podzimní slevou

Jak vybrat motorovou pilu

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2017

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?
Zahradní techniku využíváme pouze během její sezóny. Ta právě končí. Nyní je potřeba se o techniku náležitě postarat. Správným zazimováním a skladováním ji uchráníte před korozí, prodloužíte její životnost a zabráníte i zbytečným výdajům za opravy.

Více »

Vybíráme štípačku na dříví

Hydraulické štípače dřeva patří v současné době k hojně vyhledávanému sortimentu. Může za to dřevo, které se v posledních letech opět stává cenově dostupnou formou vytápění. Štípačky na dřevo jsou pak chytrým řešením, jak si výrazně ušetřit čas a námahu s přípravou paliva do potřebné podoby. Současný trh nabízí nepřeberné množství štípaček dřeva a ne úplně každému je jasné, čím se při výběru té nejoptimálnější štípačky řídit. A právě s tím bychom vám chtěli poradit v tomto článku.

Více »

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

Pryč jsou doby, v nichž představovala příprava palivového dřeva jen samou dřinu. Metrové klády přivezené z lesa se i dnes musí před založením do hranic rozštípat na půlky nebo i menší díly. Klíny, kalače a palice dnes používá již málokdo. Stejnou práci za mnohem kratší čas a s nepoměrně vynaloženým úsilím vykonají hydraulické štípače.

 

Více »

Jak vybrat motorovou pilu

Topíte dřevem? Máte větší či menší hospodářství? Živíte se kácením stromů nebo je dřevo vaším každodenním stavebním prvkem? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, jistě se neobejdete bez řetězové pily. V případě, že ji ještě nemáte nebo když už nejste s tou stávající spokojeni, poradíme vám s výběrem toho nejoptimálnějšího nového modelu.

Více »

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Podzim. Listí maluje okolí do tisíce a jedné barvy. Na procházkách nádherná podívaná, pro zahradníky předzvěst každoročního zápasu. Zápasu, který však lze poměrně snadno vyhrát. Tedy máte-li toho správného pomocníka - fukar na listí.

Více »

Jak zatočit se spadaným listím?

Listopad sice ještě oficiálně nenastal, ale listí už padá dávno. Většina stromů již odhodila své lístky k zemi, a i na těch vytrvalejších už se listí dlouho neudrží. A tak právě nyní je ta správná chvíle, kdy začít s jeho úklidem. Pro mnohé vlastníky zahrad však připomíná úklid listí každoroční souboj s matkou přírodou, na který se netěší. Ten, kdo nemá v zahradě listnaté stromy, si to nedovede představit. Ale ti, kteří mají plný sad ovocných stromů nebo ti, kteří bydlí ve stromové aleji, velmi dobře vědí, o čem to je.

Více »

Výběr sněhové frézy

Kdeže loňské sněhy jsou?

Ty loňské jsou již dávno roztáté a koloběh vody se od té doby zopakoval nesčetněkrát. Letošní sníh však na sebe nenechá dlouho čekat a než přijde jaro, ještě mnohokráte napadne nový příděl.

Mnohé lidi zabolí při této vzpomínce záda a sněhové hrablo se stává jejich noční můrou. Můrou však zcela zbytečnou, stačí vyměnit hrablo za sněhovou frézu!

Více »

AGAMA – snadno a rychle se sněhem zatočí!

 

Když vám paní zima vyhlásí válku a zasype vaše příjezdové cesty a chodníky sněhem, odpovězte jí protiútokem a vyjeďte s tou nejsilnější zbraní – sněhovou frézou AGAMA! Dvoustupňové sněhové frézy AGAMA, za jejichž distribucí stojí známá jihočeská společnost MOTOR JIKOV GREEN a.s., byly vyvíjeny pro každodenní boj se sněhem. Jde o velmi robustní stroje, na kterých nenajdete podceněný, či dokonce úmyslně ošizený detail. Jejich největší devizou je však bezkonkurenční poměr kvalita/výkon/cena.

Více »

Zimní využití zahradního traktoru

Sníh. Pro jednoho báječná forma ledu seskupeného do sněhových vloček, bez něhož se neobejde jediná zimní radovánka, pro druhého synonymum k obtěžující práci, které se za zimní období mnohokrát nevyhneme. Ale i odklízení sněhu může být doslova zábavou, máte-li správného pomocníka, jakým může být i zahradní traktor.

Více »

Vertikutace trávníku - kdy, jak a proč

Správná chvíle pro vertikutaci (provzdušnění trávníku) přichází obvykle z počátku dubna a poté v září. Pro trávník je tento úkon to nejlepší, co pro něj můžeme udělat. Odmění nás za to po celou dobu své vegetace svým krásným a zdravým vzhledem.

Více »
<< < 1/3 | 2 | 3 > >>

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Chci být informován
o novinkách