Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2019

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak vybrat nůžky na živý plot

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak vybrat motorovou pilu

Kultivátor? Mnohem větší pomocník, než se zdá!

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí
Podzim. Listí maluje okolí do tisíce a jedné barvy. Na procházkách nádherná podívaná, pro zahradníky předzvěst každoročního zápasu. Zápasu, který však lze poměrně snadno vyhrát. Tedy máte-li toho správného pomocníka - fukar na listí.

Více »

Jak zatočit se spadaným listím?

Listopad sice ještě oficiálně nenastal, ale listí už padá dávno. Většina stromů již odhodila své lístky k zemi, a i na těch vytrvalejších už se listí dlouho neudrží. A tak právě nyní je ta správná chvíle, kdy začít s jeho úklidem. Pro mnohé vlastníky zahrad však připomíná úklid listí každoroční souboj s matkou přírodou, na který se netěší. Ten, kdo nemá v zahradě listnaté stromy, si to nedovede představit. Ale ti, kteří mají plný sad ovocných stromů nebo ti, kteří bydlí ve stromové aleji, velmi dobře vědí, o čem to je.

Více »

Jak vybrat nůžky na živý plot

Součástí většiny zahrad bývají živé ploty a celá řada keřů. Rostliny jsou to vcelku nenáročné, přesto jim jednou či dvakrát do roka péči věnovat musíme. Chceme-li, aby byly skutečnou okrasou, musíme je alespoň pravidelně stříhat a tvarovat. Pár málo keřů ručními nůžkami zvládnout lze. U dvacet metrů dlouhého a dva metry vysokého živého plotu už bychom se pořádně zapotili a strávili bychom tím celý víkend. V takovém případě je ideální použít motorizované plotové nůžky, lidově zvané plotostřihy. Jejich výběru se budeme věnovat v tomto článku.

Více »

Jak vybrat motorovou pilu

Topíte dřevem? Máte větší či menší hospodářství? Živíte se kácením stromů nebo je dřevo vaším každodenním stavebním prvkem? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, jistě se neobejdete bez řetězové pily. V případě, že ji ještě nemáte nebo když už nejste s tou stávající spokojeni, poradíme vám s výběrem toho nejoptimálnějšího nového modelu.

Více »

Vybíráme štípačku na dříví

Hydraulické štípače dřeva patří v současné době k hojně vyhledávanému sortimentu. Může za to dřevo, které se v posledních letech opět stává cenově dostupnou formou vytápění. Štípačky na dřevo jsou pak chytrým řešením, jak si výrazně ušetřit čas a námahu s přípravou paliva do potřebné podoby. Současný trh nabízí nepřeberné množství štípaček dřeva a ne úplně každému je jasné, čím se při výběru té nejoptimálnější štípačky řídit. A právě s tím bychom vám chtěli poradit v tomto článku.

Více »

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

Pryč jsou doby, v nichž představovala příprava palivového dřeva jen samou dřinu. Metrové klády přivezené z lesa se i dnes musí před založením do hranic rozštípat na půlky nebo i menší díly. Klíny, kalače a palice dnes používá již málokdo. Stejnou práci za mnohem kratší čas a s nepoměrně vynaloženým úsilím vykonají hydraulické štípače.

 

Více »

Kultivátor? Mnohem větší pomocník, než se zdá!

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že je motorový kultivátor jen jednoúčelový stroj určený ke kultivaci půdy. To však zdaleka není pravda. Kultivátor může být i celoročním neocenitelným pomocníkem! Nevěříte? Přesvědčíme Vás!

Více »

RURIS – perla mezi kultivátory

RURIS je rumunský národní výrobce zahradní techniky. Jedním z prémiových produktů této značky jsou motorové rotavátory kultivující půdu, z čehož vznikl zkrácený název kultivátory. Ty RURIS vyrábí ve 3 řadách - hobby, poloprofesionální a profesionální. Tyto stroje začínají díky své výjimečné technologické kvalitě, dostupné ceně a nadstandardní záruce dobývat svět.

Více »

Jak pečovat o dokonalý trávník

Péče o trávník začíná s příchodem jara, kdy se probouzí ze zimního spánku. Pohled na něj ale nebývá v tuto dobu nijak vábný. Hnědá barva odumřelých listů, prořídlá místa, mech, či dokonce plíseň sněžná. Právě takový pohled se nám může v zahradě naskytnout. Pokud však trávníku včas a správně pomůžeme, bude se již brzy opět zelenat a po celou sezónu bude krásně hustý.

Více »
<< < 1/4 | 2 | 3 | 4 > >>

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích