Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Honda vyrobila nejrychlejší sekačku na světě – umí dosáhnout až 208 Km/h
Kategorie
Rychlý kontakt
Pobočka Písek
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
 
Pobočka Strakonice
TEL   383 322 119
GSM  731 441 903
   strakonicemilanparal.cz
Náš tip
Svařovací technika
Nákladní el. tříkolky
Zahradní nábytek
Novinky

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak vybrat motorovou pilu

Vybíráme štípačku na dříví

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2018

Sekačky a drtiče VIKING se slevou až 12.900 Kč

Slevy na zahradní techniku HONDA až 25.000 Kč

Akční katalog STIGA 2018

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Honda vyrobila nejrychlejší sekačku na světě – umí dosáhnout až 208 Km/h

Honda's Mean Mower

Britské zastoupení Hondy se spojilo se závodním týmem Team Dynamics ze série Touring Car Championship, aby společně vytvořili zvíře - bestii vydávající ohlušující zvuk o síle 130 dB. Svůj výtvor pojmenovali Honda's Mean Mower.

Až na pár "větších detailů" by se asi dalo říct, že na první pohled vypadá jako sériově vyráběný zahradní traktor řady HF2620. Zachování maximální podoby také bylo cílem této adaptace, stejně jako zachování primární funkce – tedy sečení trávy. Po odkrytí kapoty už ale každý pochopí, že před ním nestojí jen obyčejná sekačka na trávu. Pod kapotou se totiž skrývá motor z motocyklu Honda VTR Firestorm o objemu jednoho litru a síle 109 koňských sil. Ten dokáže tomuto stroji zajistit zrychlení z nuly na sto za pouhé 4 sekundy, kdy bledne závistí i takové Porsche 911 Carrera.

Osazení takovýmto motorem samozřejmě nebylo jen tak. Muselo se začít jiným podvozkem, který si tvůrci vypůjčili od ATV, stejně jako kola. Maximální rychlosti 208 km/hod také stroj nedosahuje díky hydrostatické převodovce, která se do modelu HF2620 běžně montuje. Zde za ni práci odvádí na zakázku vyrobená, 6-ti stupňová převodovka, ovládaná jakýmisi pádly. Na míru byla vyráběna i sportovní sedačka Cobra nebo odpružení stroje. Bonbónkem je hřebenové řízení Morris Minor a výfukový systém SCORPION.

 

Fotogalerie (pro zvětšení klikněte na jakoukoliv fotografii)

Honda's Mean MowerHonda's Mean MowerHonda's Mean MowerHonda's Mean MowerHonda's Mean MowerHonda's Mean MowerHonda's Mean Mower

Snaze o maximální zachování vzhledu se muselo přizpůsobit vše, co jen šlo. Na první pohled nabudete dojmu, že sběrový koš byl ponechán pro posekanou trávu. Vše je ale jinak.  V koši jsou namontované prvky, které už nebylo kam jinam umístit. Naleznete tam tak palivovou nádrž, vysokokapacitní olejový chladič a sekundární chladič. Co s posekanou trávou? Nic! Trávu totiž nesečou obvyklé rotující nože, ale struny poháněné dvojicí elektromotorů. Traktor tak plní svou původní funkci a skutečně seče. Ovšem jen do rychlosti 24 km/hod, neb je limitován 4.000 otáčkami, kterými se struny točí. I tak se ale jedná o jednou tak rychlejší sečení, než je u sériového modelu běžné.

Stroj není samozřejmě určen k prodeji. Byl postaven pouze k demonstračním a propagačním účelům.

 

Videogalerie:

 


 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz