Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / VIKING má nejrychlejší sekačku na světě!
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Výběr sněhové frézy

AGAMA – snadno a rychle se sněhem zatočí!

Zimní využití zahradního traktoru

Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak vybrat motorovou pilu

 

VIKING má nejrychlejší sekačku na světě!

 

Nejrychlejší VIKING na světě

 

Zahradní traktor VIKING řady T6 - sériové provedeníVIKING, rakouský výrobce zahradních strojů, nedávno vytvořil nový světový rekord. Pustil se do stavby stroje, který se skutečně jen tak nevidí. Cíl nebyl o nic skromnější, než postavit nejrychlejší sekačku na světě - respektive překonat všechny dosavadní konkurenční rekordy. A podařilo se!

Stroj vychází ze sériově vyráběného zahradní traktoru VIKING řady T6. No, vychází… Z větší či menší části zde podoba samozřejmě je, ale každému snad musí být naprosto jasné, že nahrazených částí stroje je víc, než dost. Nic méně aby byl rekord uznán, musí stroj splňovat konkrétní požadavky. Musí disponovat jak žacím ústrojím, tak košem na trávu, ale především musí být schopen trávu skutečně posekat. Zkrátka a dobře, stále se musí jednat o sekačku trávy.

Realizační tým nejvíce zaměstnal vývoj podvozku stroje. Přenést na kola krouticí moment dosahující hodnoty 590 Nm tak, aby se ze sekačky nestalo letadlo, není úplně banální záležitostí. Uvedeného krouticího momentu dosahuje osmiválcový motor o výkonu 408 koňských sil. Další podstatnou součástí je systém řazení a použité pneumatiky – obé pochází ze závodních formulí. Váha stroje činní cca. 500 Kg.

Píše se 5. listopad roku 2015. Na dráze letiště v Sandefjordu, které se nachází v Norsku zhruba 180 Km jižně od Osla, usedá do pekelného VIKINGU norský jezdec WRC, Pekka Lundefaret. Letištní personál je pro všechny případy v plné pohotovosti. Organizace není jednoduchá – testy se musí uskutečnit mezi naplánovanými vzlety a přistáními letadel. Co čert nechtěl, počasí je ten den opravdu špatné – prší a je mlhavo. Právě díky tomu první pokus selhává a zvažuje se, že se celá akce pro nepřízeň počasí odvolá. Nakonec se však nový světový rekord uskutečnil - bylo dosaženo rychlosti 215 Km/hod. Zápis do Guinessovy knihy rekordů je jistý!

 

Fotogalerie (pro zvětšení klikněte na jakoukoliv fotografii)

Nejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světěNejrychlejší VIKING na světě

 

Řidič Pekka Lundefaret na závěr prohlásil: „Nemůžu uvěřit, že se nám za těchto povětrnostních podmínek podařilo dosáhnout nového světového rekordu. Rád bych poděkoval všem, kteří tento šílený nápad podporovali."

Projekt obnášel několik měsíců příprav. Spolupracoval na něm VIKING, skandinávští distributoři STIHL a Norská asociace motorových sportů. V čele týmu stál Marius Gjevik z "Norwegian Speed Factory", který přispěl cennými radami ze světa profesionálního motoristického sportu.

 

Videogalerie:

 

Líbí se Vám nejrychlejší VIKING na světě? Stáhněte si tapetu ve vysokém rozlišení na plochu Vašeho počítače!

 

Nejrychlejší VIKING na světě  2661 x 1772 px (2,62 MB)

Nejrychlejší VIKING na světě  2592 x 1728 px (3,76 MB)

Nejrychlejší VIKING na světě  1812 x 1181 px (1,9 MB)

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Před dvěma lety vyrobila podobný stroj také HONDA. Pojmenovala ho Honda's Mean Mower a dosáhl rychlosti 208 Km/hod.

A když už jsme u těch nej - víte, jak vypadá největší a nejrychlejší motorová pila na světě?

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích