Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
Navigace: ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL s.r.o / Články / Tipy pro zahradu a dílnu / Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?
Kategorie
Newsletter
Chcete zasílat aktuální informace?

Rychlý kontakt
 
TEL:  382 271 693
GSM: 731 441 904
    pisekmilanparal.cz
Novinky

Podzimní cenová akce na techniku STIHL 2020

Jak vybrat ideální gril a nesáhnout vedle?

Plynový, uhelný nebo elektrický gril?

Grily Weber - když se spokojíte jen s tím nejlepším

Jak se zbavit zelené vody v bazénu

Jak vybrat nůžky na živý plot

 

 

 

Jak správně uskladnit a zazimovat zahradní techniku?

Publikováno / aktualizováno: 4. prosince 2019

 

Zahradní techniku využíváme pouze během její sezóny. Ta právě končí. Nyní je potřeba se o techniku náležitě postarat. Správným zazimováním a skladováním ji uchráníte před korozí, prodloužíte její životnost a zabráníte i zbytečným výdajům za opravy.

Své stroje připravíte k dlouhodobému uskladnění pomocí těchto 5 jednoduchých úkonů:

 

1. Přidejte stabilizátor paliva

Abyste snížili riziko koroze nádrže a degradace gumových prvků palivového systému, přidejte stabilizátor paliva. Motor poté nechte chvíli běžet, aby se stabilizátor dostal do celého palivového systému. Palivovou nádrž následně doplňte až po okraj.

 

2. Vyměňte olej

Výměnou oleje a olejového filtru (je-li jím stroj vybaven) značně prodloužíte životnost motoru.  Tou správnou dobou pro výměnu oleje je právě konec sezóny. Pokud necháte v motoru starý olej celou zimu, všechny nečistoty se v něm pevně usadí a nepůjdou vypustit. Před vypouštěním oleje motor provozem prohřejte – teplý olej vyteče lépe.

 

3. Vyjměte baterii

Je-li váš stroj vybaven baterií (např. sekačky s elektrickým startérem nebo zahradní traktory), odpojte ji, vyjměte, vyčistěte konektory, nabijte a uložte na suchém a před mrazem schráněném místě.

 

4. Vyčistěte šasi stroje

Z žacích ústrojí sekaček a traktorů odstraňte ulpělé vrstvy trávy a jiné nečistoty. Ideální je využít dřevěnou nebo plastovou špachtli.  Je-li váš stroj vybaven mycí přípojkou, připojte k ní zahradní hadici a nechte jej vypláchnout vodou. Na vzdorující nečistoty lze případně použít i drátěný kartáč. Místa s opotřebovanou povrchovou úpravou ošetřete po úplném vyschnutí nástřikem oleje – např. WD-40. Než se do čištění šasi pustíte, vždy odpojte svíčku, aby nemohlo v žádném případě dojít k nečekanému startu motoru!

 

5. Stroje skladujte na čistém a suchém místě

Vlhko a koroze jdou spolu ruku v ruce. Nadměrné korozi se vyhnete v případě, kdy vaše stroje uskladníte na čistém a suchém místě.

 

Pro správné zazimování to nutné není, ale když už v těch servisních úkonech budete, můžete vyměnit také vzduchový filtr, svíčku a naostřit žací nože. Nezapomeňte vždy používat příslušné osobní ochranné pracovní pomůcky!

 

Chcete, abyste se mohli na vaši techniku plně spolehnout i příští sezónu? Využijte naši nabídky posezónní servisní prohlídky ZDARMA.

Pokud si na výměnu oleje či nabroušení nožů netroufáte, můžete využít našich servisních služeb.

 

Podívejte se na video-návod, jak vyčistit rotační sekačku:

 

 

 

Přečtěte si také tyto články: 

Vybíráme štípačku na dříví

Co nezmůžou sekery, to rozštípne AGAMA!

Jak vybrat nejlepší vysavač a fukar na listí

Jak zatočit se spadaným listím?

 

Zákaznická linka

ZAHRADNÍ TECHNIKA PÁRAL, s.r.o.
Pražská 484, 397 01 Písek
Telefon: +420 382 271 693
Mobil: +420 731 441 904
E-mail: pisek (@) milanparal.cz

Informace o EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Sledujte nás na sociálních sítích